Ortaklar

1953 Kütahya doğumlu. İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden Kimya Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.

1979 yılında sıfırdan başlayarak Özgümüş Tekstil Boya ve Apre Fabrikası’nı kurdu.

Birlikte çalıştığı ekibiyle bu güne kadar tam teşekküllü 5 adet fabrika kurdu Halen bu tesislerde 500 ‘ü aşkın çalışan bulunmakta, şuan faaliyeti süren tesislerinde ise 350 kişi görev almaktadır.

4 ortaklı olarak başlatmış olduğu Kütahya /Yoncalı’da Gülümser Hatun Termal Devre-Mülk projesi bu günlerde tüm hızıyla devam etmektedir. Türkiye’nin ve bölgenin en büyük termal devre-mülk projesi olarak sektörde yerini almıştır.

Bursalı Grubu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı’dır.
Bursalı Grubu’nun lokomotif şirketi Bursalı Tekstil, 1980 yılında Bursa’da kurulmuştur.

3 kuşaktır tekstil sektöründe faaliyet gösteren BURSALI, 2000’li yılların başından itibaren yeni sektörlere girmiştir.

Başarılı yönetimi ile yurt ölçeğindeki şirketleri bünyesinde bulunduran ve yaklaşık 1.000’i aşkın kişinin istihdam edildiği bir kurum haline gelen BURSALI Grubu, günümüzde Tekstilin yanı sıra, Dış Ticaret, Turizm, Gayrimenkul Geliştirme/İnşaat ve Maden sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

BURSALI şirketleri, faaliyet gösterdikleri alanlarda, gerek üretim kaliteleri, gerekse vizyon ve felsefeleri ile belirleyici konumda olmayı amaç edinmiş, sürekli ilerleyerek üretime, kaliteye, ihracata ve istihdama katkılarını artırmak için giderek daha büyük ve güçlü olmayı hedeflemişlerdir.

Şeniş ve Hilteks Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kurucusu ve mevcut Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Muhtelif defalar Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda meslek komitelerinde görev almış ve 1. derecede bilirkişilik yapmıştır. Bu dönemlerde takdir beratı almıştır.

Zamanının en büyük projesi 200 milyon mark lık Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret Merkezi (BUTTİM)’in kurucu yönetim kurulu üyesi, TESİS TESLİM EDİLİNCEYE KADAR genel sekreterliği ve yönetim kurullarında görev almış ve üyelerine teslim edilmiştir.

Sırasıyla Bursa Sportif Havacılık Kulüp Başkanlığı, 10 yıl DOSAB, DOSABSİAD yönetim kurullarında görev almış.

2000 yılında DOSAB’ın tüzel kişilk almasını sağlayan yönetim kurulunda başkan yardımcısıdır.

2005-2007 yılı DOSABSİAD Başkanı ve Marmara ve Kuzey Anadolu Sanayi İş Adamları Fedarasyonu yönetim kurulunda görev almıştır.